KONKURS: STYPENDYSTA 1 W PROGRAMIE OPUS-26

WYNAGRODZENIE :
od 0
do 0
WYMAGANIA OBOWIĄZKOWE:

1. Ukończone studia wyższe na kierunku Inżynieria Materiałowa.
2. Doświadczenie badawcze w obszarze badań struktury i właściwości udokumentowane minimum jedną publikacją naukową.
3. Udokumentowane wystąpienia na konferencjach/seminariach krajowych i/lub międzynarodowych.
4. Doświadczenie w uczestniczeniu w pracach badawczych i/lub projektach.
5. Umiejętności w zakresie prowadzenia badań strukturalnych materiałów po odkształceniu plastycznym technikami LM oraz w obszarze ich interpretacji ze szczególnym uwzględnieniem metod przygotowywania zgładów metalograficznych i preparatyki do obserwacji mikroskopowych, a także oceny ilościowej z użyciem programów do analizy obrazów.
6. Umiejętności w przygotowywaniu raportów z prac badawczych i projektowych;
7. Umiejętności interpersonalne, praca w zespole, komunikatywność, dyspozycyjność, prawo jazdy kategorii B.

MILE WIDZIANE:

WYMAGANE DOKUMENTY:
1. List motywacyjny z opisem dotychczasowej pracy, zawierający potwierdzenia odpowiedniego dorobku naukowego, publikacji naukowych, umiejętności badawczych oraz doświadczenia w realizacji projektów i/lub prac badawczych.
2. CV wraz z listą osiągnięć naukowych (certyfikaty językowe, działalność w kołach naukowych, udział w konferencjach/seminariach, szkoleniach, wyróżnienia, nagrody).
3. Kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych na kierunku Inżynieria Materiałowa.
4. Potwierdzenie doświadczenia w uczestniczeniu w pracach badawczych i/lub projektach.
5. Wykaz publikacji, patentów, prezentacji konferencyjnych.
6. Listy polecające.
7. Podpisana Zgoda na przetwarzanie danych w procesie rekrutacji.
8. Podpisana Informacja dotycząca przetwarzania danych w procesie rekrutacji.

WYBÓR STYPENDYSTY ODBĘDZIE SIĘ W DWÓCH ETAPACH:
1. Pierwszy etap: Komisja Stypendialna (w składzie Kierownik projektu jako przewodniczący, 2 pracowników naukowych z Łukasiewicz – IMN, pracownik administracji z Łukasiewicz – IMN) dokona oceny dostarczonych dokumentów. Na podstawie analizy zgłoszeń pod kątem kompletności i spełnienia postawionych kandydatom warunków wybrane zostaną osoby, które przejdą do drugiego etapu konkursu. Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi osobami.
2. Drugi etap: Rozmowy kwalifikacyjne Kandydatów z Komisją Stypendialną w trybie zdalnym, krótka prezentacja realizowanych przez Kandydata badań. Na podstawie wyników drugiego etapu Komisja Stypendialna oceni dotychczasowy dorobek naukowy Kandydata, jego osiągnięcia wynikające z prowadzenia badań naukowych oraz kompetencje do realizacji zadań w projekcie badawczym oraz opracuje ranking Kandydatów do stypendium, na podstawie którego zostanie wybrany Stypendysta. Wszyscy Kandydaci będą powiadomieni o wynikach konkursu.

TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA ZGŁOSZEŃ:
Zgłoszenia w zamkniętych kopertach z dopiskiem: „STYPENDYSTA 1”, zawierające wszystkie wymagane powyżej dokumenty, prosimy kierować do dnia 25.02.2025 r. do godziny 15:00 na adres:
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych
Departament HR
ul. gen. Józefa Sowińskiego 5
44-100 Gliwice
Dane kontaktowe:
tel. 32 23 80 220
e-mail: rekrutacja@imn.lukasiewicz.gov.pl
Komisja Stypendialna zastrzega sobie prawo do skontaktowania się tylko z wybranymi kandydatami. Komisja Stypendialna na każdym etapie postępowania może zakończyć konkurs bez podania przyczyny.
Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować do Kierownika Projektu w Sieć Badawcza Łukasiewicz – IMN Gliwice: dr hab. inż. Magdalena Barbara Jabłońska, Centrum Zaawansowanych Technologii Materiałowych.
adres e-mail: magdalena.jablonska@imn.lukasiewicz.gov.pl.

CODZIENNE ZADANIA:

OPIS ZADAŃ:
Głównym celem projektu jest określenie wpływu złożonej drogi odkształcenia na mikrostrukturę, dominujący mechanizm odkształcenia i właściwości mechaniczne stali TWIP. Mechanizmy deformacji stali TWIP mogą zależeć w istotny sposób od zmiany drogi odkształcenia plastycznego a tym samym wywierać wpływ na właściwości mechaniczne i na główny mechanizm odkształcenia determinujący zachowanie się materiału podczas odkształcenia w złożonych warunkach.
Zadania do wykonania: przygotowywanie próbek do badań właściwości i mikrostruktury, wykonywanie zgładów metalograficznych, obserwacje mikroskopowe w technice LM, SEM, analiza i interpretacja wyników badań mikrostrukturalnych, ilościowa analiza mikrostruktury. Opracowywanie sprawozdań cząstkowych i raportów.

BENEFITY:

Rodzaj umowy: umowa stypendialna
Liczba stanowisk: 1
Data rozpoczęcia pracy: marzec 2025 r.
Wysokość stypendium: 3.200,00 zł
Okres zatrudnienia: 12 miesięcy
Miejsce wykonywania prac: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych, ul. gen. Józefa Sowińskiego 5, 44-100 Gliwice
Typ konkursu NCN: OPUS – 26

This will close in 0 seconds